نکاتی برای زندگی با وزوز گوش:
به زندگی امیدوار باشید- شما می توانید بر وزوز گوش خود غلبه کنید در این راه داشتن نگرشی مثبت بسیار با اهمیت است. مهارت های تمدد اعصاب، زندگی اجتماعی فعال، ورزش و سرگرمی می تواند به شما کمک کند تا حتی با وجود وزوز گوش، زندگی خود را تحت کنترل در آورید. در صفحه مقابل نکاتی کاربردی که اخیراً متخصصین شنوایی شناسی زیمنس با همکاری متخصصین گوش و حلق و بینی، روانشناسان و کارشناسان علوم شنوایی گرد آوری کرده اند را به طور خلاصه گنجانده ایم.


بازآموزی نحوه ی شنیدن
به دقت به دنیای اطراف خود گوش دهید. از شنیدن صدای موسیقی و یا ساده تر از آن شنیدن آواز پرنده ای بر روی درخت لذت ببرید. هر صدایی که شنیدن آن احساس خوشایندی را به شما دهد توجه شما را از شنیدن صدای وزوز منحرف می کند.


نکاتی در خصوص  بهبود بخشیدن کیفیت خواب
هر چقدر که فعالیت شما در طول روز بیشتر باشد، شب راحت تر به خواب خواهید رفت. از نوشیدن چای، قهوه و غذای سنگین در شب خودداری کنید. بدون شک مصرف مشروبات الکلی و قرص های آرام بخش خواب خوشی را برای شما تضمین نمی کنند، دوش آب گرم قبل از رفتن به رختخواب بهترین انتخاب است.


از حرکت باز نایستید، به فعالیت خود ادامه دهید
خانواده و دوستان تان را چاشنی زندگی خود قرار دهید و زندگی خصوصی خود را با فعالیت های گوناگون پر کنید. ذهن خود را باز نگه دارید. هر آنچه که احساس خوشایندی برای شما فراهم کند، وزوز گوش را کاهش خواهد داد. به فعالیت های خود ادامه دهید و آن ها را در زندگی خود نگه دارید.


از سکوت بپرهیزید
در صورت نیاز استراحت کنید. اگرچه سکوت محض توجه شما را به وزوز گوش افزایش می دهد. منابع صوتی لذت بخش مانند کتاب های صوتی و یا موسیقی های آرامش بخش را جایگزین سکوت کنید.


تقویت آمادگی جسمانی
به طور کلی افرادی که در زندگی روزمره خود ورزش می کنند، از سلامت بیشتری برخوردارند. این امر در خصوص افراد مبتلا به وزوز گوش نیز صادق است. هر چیزی را که برای سلامتی جسمانی شما مفید و لذت بخش است، انجام دهید. حتی اگر به هنگام ورزش، صدای وزوز افزایش یابد نگران نباشید.


یادگیری مهارت هایی جهت آرامش موثر
از آنجایی که وزوز گوش باعث اضطراب می شود، ‌لازم است تا روش های تمدد اعصاب را بیاموزید و مرتباً از آنها استفاده کنید. یوگا،‌ تای چی،‌ کی گنگ  برخی از روش هایی هستند برای آرامش توصیه می شوند.


سوالات متداول: سوالاتی که معمولاً مبتلایان می پرسند
در صورت ابتلا به وزوز گوش آیا باید نگران افت شنوایی ناگهانی نیز باشم؟
 
آیا ممکن است تا وزوز گوش منجر به ناشنوایی شود؟
 
یا شدت وزوز گوش به مرور زمان افزایش می یابد؟