در کمتر از یک روز سمعک بخشی از زندگی شما می شود . اول از همه اینکه به شما کمک می کند از شنیدن صداها لذت ببرید. مهم تر از آن اینکه بازتاب شخصیت و سبک و سلیقه شماست. بنابراین هم به لحاظ فیزیکی و هم به لحاظ عاطفی از قرار دادن آن بر روی گوش لذت خواهد برد و احساس راحتی خواهید کرد. بهمین دلیل است که طراحان سمعک زیمنس، طراحی  سمعک را به همراه فناوری در زمره اهداف خود قرار داده اند.
از طرفی سمعک هایی در بازار موجود هستند در اندازه ایی بسیار کوچک ، تیوب بسیار باریک، شفاف و راحت که با قرار دادن آن بر روی گوش نه تنها شنوایی شما بهبود می یابد حتی کسی هم متوجه حضور آن بر روی گوش های شما نخواهد شد.از طرف دیگر سمعک ها در رنگ بندی ها ی متنوع  در طرح های مختلف  وجود دارند که سمعک شما را مطابق با مد روز  می کنند.
در برخی از موارد سمعک های داخل گوشی بهتر از سمعک های پشت گوشی به نظر می آیند . اگر چه که همه چیز به سلیقه و نوع افت شنوایی شما بستگی دارد.design
در خصوص سمعک های سفارشی، ممکن است قادر به انتخاب کوچکترین سمعک سفارشی ممکن نباشید  چرا که به طور کلی هر چه افت شنوایی شما بیشتر شود اندازه سمعک شما باید بزرگتر باشد.این نکته را به خاطر داشته باشید که هر نوع از افت شنوایی فردی است و با هر نوع از افت شنوایی به طور متفاوت برخورد می شود. بعنوان مثال اگر دچار "افت شنوایی با فرکانس بالا" هستید ممکن است بدلیل  "اثر انسداد"، قادر به استفاده از سمعک سفارشی نباشید متخصص شما بدقت این مساله را برای شما توضیح خواهد داد.
    
به همراه متخصص شنوایی شناس خود بهترین سمعک را انتخاب خواهید کرد.   سمعکی که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ فنی برای شما بهترین باشد.