تعميرات:
سمعك يك وسيله الكترونيكي پيچيده و حساس است و بدليل اينكه ساعات زيادي در گوش قرار مي گيرد بسيار آسيب پذير مي باشد . گرد و غبار , ميگرو ارگانيسمها , جرم گوش , رطوبت و ضربه به راحتي مي توانند به سمعك آسيب بزنند و حتي استفاده از اسپري مو نيز مي تواند باعث خرابي سمعك شود .
هنگام تهيه سمعك توجه به گارانتي و خدمات آن و نيز اطمينان از معتبر بودن برند سمعك ضروريست . تعميرات سمعك كاملا تخصصي مي باشد بنابراين از مراجعه به افراد غير متخصص جدا خودداري نمائيد و از هر گونه دستكاري سمعك پرهيز نموده و هنگام تهيه سمعك از سمعک بهین آوا و بروز مشكل , حتما به كلينيك مراجعه نماييد و يا بصورت تلفني و با هماهنگي با ما , از مراكز معتبر در اين زمينه مطلع شويد . كلينيك سمعک بهین آوامجهز به لابراتوار كوچك ولي نسبتا مجهزي است كه عيب يابي و تعميرات ساده و اوليه توسط تكنيسينهاي دوره ديده در آنجا صورت مي گيرد و در صورتي كه مشكل سمعك وسيع تر بود جهت تعمير اساسي به لابراتوار پيشرفته شركت ارجاع داده مي شود و پس از رفع عيب و تست سمعك با دستگاهاي مدرن و كنترل نهايي به كلينيك عودت داده خواهد شد . از آنجائيكه ممكن است تعمير سمعك بيش از چند روز نياز به زمان داشته باشد به شما توصيه مي شود حتما يك دستگاه سمعك جايگزين داشته باشيد تا در اين گونه مواقع دچار مشكل نگرديد .

باتري سمعك :
تمامي سمعكها براي روشن شدن نياز به باتري دارند و بنا به نوع سمعك اندازه آن نيز متفاوت است معمولا باتري سمعك ها در چهار اندازه متفاوت عرضه مي شوند . طول عمر باتري به ميزان كم شنوايي و مدت زمان استفاده از سمعك و نوع آن بستگي دارد و معمولا بين 5 تا 14 روز است بهتر است هميشه باتري اضافه همراه داشته باشيد . وقتي كه آنرا درون سمعك مي گذاريد دقت كنيد سمت ( + ) باتري با سمت (-) محفظه باتري مطابقت داشته باشد در غير اينصورت سمعك كار نمي كند . پس از گذاشتن باتري اگر در باتري بسته نشود امكان دارد كه آنرا بر عكس قرار داده باشيد باتري را خارج كرده و به نحو صحيح قرار دهيد در غير اينصورت ممكن است در سمعك از لولا بشكند . باتري هاي سمعك هم با شماره و هم از طريق رنگ كد گذاري مي شوند سعي كنيد شماره و يا رنگ آنرا به خاطر بسپاريد . باتري ها با مارك هاي مختلف و كيفيت هاي مختلف در بازار موجود مي باشند باتري هاي ري ا وواك و زيمنس را به سبب عمر طولاني آنها به شما توصيه مي كنيم .